O mně

Po dokončení magisterského studia jsem opustil hranice české kotliny a s foťákem vyrazil na cestu kolem světa. Žil jsem ve Španělsku, Rakousku, několik měsíců jsem se toulal po Asii a nakonec jsem se na téměř 2 roky usadil ve Vietnamu. V Hanoji jsem jako fotograf pracoval pro digitální agenturu skrze kterou jsem měl možnost fotit jak módní kampaně, editoriály do časopisů nebo přednášet studentům o fotografii na London Collage for Design & Fashion. Z východu poté následoval přesun na západ, za velkou louži, do Kalifornie. Koupil jsem si obytný vůz a střelka kompasu udávala směr jih. Projel jsem Mexikem a Centrální Amerikou až do finální destinace, kterou se ukázala být Kostarika. V této zemi uprostřed Latinské Ameriky jsem jako fotograf spolupracoval s agenturami zaměřené na luxusní reality. Volání domovu však nedalo na sebe dlouho čekat a tak se malou oklikou přes Jižní Ameriku vracím po 7 letech zpět do Prahy, kde momenátlně žiji a pracuji jako fotograf.

Během těchto 7 úžasných let jsem po cestě nafotil desítky hotelů a luxusních resortů, portrétoval lidi jak z ulice, tak i profesionály ve své branži nebo spolupracoval s lokálními designéry. Fotografoval jsem Himaláje, indické svaté muže, slumy na Srí Lance či v Bangkoku, horská etnika v severním Vietnamu, bulváry Kalifornie, vyhlášenou kostarickou kávu či Indiány v Panamě.
Fotografování je pro mě proces dialogu, kde můžu dát prostor vizuální konverzaci s člověkem, kterého portrétuji, s prostorem jehož linie udávají motiv nebo s ulicí po které kráčím a jsem jí obklopen.

Fotografií se tak bavím a baví mě to.

Pojďme se bavit společně!